Otvorená výzva / open call

Múzeum Vojtecha Löfflera vypisuje Otvorenú výzva / open call  na predkladanie návrhov na

Pamätnú tabuľu v podobe reliéfu .

ZADANIE

Reliéf má súčasnými umeleckými kategóriami výrazu stvárňovať z tabule vystupujúcu podobizeň Vojtecha Löfflera s označením jeho mena, rokom narodenia (1906) a úmrtia (1990). Rozmery reliéfu 860 x 580 mm. Príprava na definitívne vyhotovenie - odliatie v bronze.

NEOPOMENUTEĽNÉ SÚČASTI NÁVRHU

1. Súčasťou jedného návrhu bude návrh na stratené uchytenie na stene fasády budovy MVL
  2. Fyzický návrh - skica návrhu
  3. Fyzický sadrový model v mierke 1:4

Fyzický sadrový model pre odlievanie - reverz 1:1 predloží do 1 mesiaca od vyhlásenia výsledkov víťaz súťaže (predloženie modelu sa viaže vyplatenie výhry).

1. Libreto - Ideový návrh v rozsahu maximálne 1x A4 v troch kópiách. Každý účastník môže predložiť maximálne 2 nezávislé návrhy podľa horeuvedených špecifikácií.
  2. Portfólio realizovaných prác v tlačenej podobe 1x
  3. Prihlášku a súhlas so sprístupnením návrhu verejnosti vyplní a podpíše pri odovzdaní diela na recepcii MVL.

Predložené návrhy vyhodnotí odborná porota.

Zasadnutie odbornej poroty sa uskutoční 17. 10. 2024.

O výsledku výzvy budú účastníci výzvy informovaní písomne.

Prvé tri vyhodnotené návrhy získajú ocenenie vo forme finančnej prémie v nasledovnej výške:

1. cena 2500,- €
  2. cena 1000,-€
  3. cena 500,-€

Vybrané a ocenené návrhy budú vystavené pre odbornú  i širokú verejnosť vo výstavných priestoroch Múzea Vojtecha Löfflera v Košiciach.

Návrhy si účastníci výzvy môžu prevziať po skončení výstavy návrhov.

Svoje návrhy v predpísanej podobe prosím predkladajte do 15. 10. 2024 na recepcii múzea na adrese:

Alžbetina 20, 040 01 Košice