Noc múzeí a galérií

05. 05. 2022

Výstavy

POSILKA/GYM – Viliam Slaminka
Už ste niekedy cvičili na výstave? Interaktívny projekt Posilka bol prvýkrát predstavený v Budapešti v roku 2020. Jeho autor – výtvarník a osobný tréner Viliam Slaminka – doplnil košickú reprízu o nové stroje i cviky. Posilka je navrhnutá tak, aby návštevníci všetkých vekových, váhových i silových kategórií mali počas plnohodnotného cvičenia možnosť podumať nad váhou vecí i javov, ktoré nás denne obklopujú. Váha totiž nie je len hmotnosť, ale aj význam či závažnosť. Akú váhu majú spomienky? Koľko presne váži ťažké srdce, ktoré na niekoho máme? Príďte si precvičiť vaše svaly i mozgové závity, pretože v zdravom tele sa skrýva zdravý duch!

SILVER and GOLD – Vlado Eliáš
Výstava Vlada Eliáša nám dokazuje, že realita nie je typickou črtou fotografického média, ale naopak, že skutočnosť je len fotografickým prostriedkom pre prenesenie nehmatateľného sveta do reality. Výstava je intuitívnym filozofickým skúmaním fotografického média, kde ilúzia je pravdivejšia ako realita. Názov výstavy pripomína často používané farby a materiál vo fotografickom médiu, ale ukrýva tiež iný význam. Nenápadná intervencia do pamätnej izby Vojtecha Löfflera nás odkazuje k slovnej a grafickej hre v názve výstavy Silver and Gold/Old. Autor fotografií prežíva svoj zlatý vek a nenápadne obnažuje biografickú informáciu o svojom polstoročnom pôsobení v našom iluzórnom svete.

Stála expozícia - Výber z diel a zbierok sochára Vojtecha Löfflera

Sprievodné podujatia:

17:00 – 23:00 – Premietanie animovaných filmov – Výber z animovanej tvorby študentov odboru Animovaná tvorba Školy umeleckého priemyslu v Košiciach.

17:00/18:15 – Módna prehliadka – Módne kreácie pripravené študentmi odboru Odevný dizajn Školy umeleckého priemyslu v Košiciach.

19:00 – Spievajúci herci z Konzervatória Jozefa Adamoviča – Koncert študentov konzervatória nesúci sa v duchu známych klasických, muzikálových a filmových melódií.

21:30 – Komentovaná prehliadka stálej expozície – Prehliadka súboru diel a zbierok Vojtecha Löfflera s odborným výkladom.

Počas celého večera bude možnosť zakúpiť si v záhrade múzea občerstvenie vďaka pojazdnej kaviarni DORAZ Café.